Hlavní navigace

Názor k dotazu Nějak jsem se dostal do dluhů tím, že jsem se zaregistroval jako OSVČ. od Paul Grün - Dobrý den, nemáte-li možnost nebo čas to osobně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 12. 2022 14:15

    Paul Grün

    Dobrý den, nemáte-li možnost nebo čas to osobně řešit s ČSSZ a ZP, ideální varianta je zaplatit pohledávku a v lednu si podat přiznání + přehledy pro obě instituce, optimální varianta neplatit nic a stejný postup, případné (asi minimální) penále buď následně odargumentovat vedlejší činností, nebo nechat být - co se vám časově vyplatí více a budete ochoten skousnout. Neodkládat ale daňové přiznání a přehledy až na termín, vyžádat si od zaměstnavatele potvrzení o příjmech ze závislé činnosti a poslat hned v lednu třeba datovkou atp., a tím pádem rovnou určit režim VČ pro první měsíce roku 2023, ať vám zbytečně nenavyšují pohledávky/penále. Jistě by někdo přišel na sofistikovanější řešení, toto se mi zdá nejschůdnější. Pozor, v případě žádosti o státní sociální podporu - přídavky na děti, příspěvek na bydlení atp. ÚP vyžaduje potvrzení o uhrazení záloh na ZP a SP za minulý rok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).