Hlavní navigace

Názor k dotazu Účetní program doporučení. od Eva M. - Re: Účetní program doporučení. Jojo, připojuju se taky hlasům...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2006 11:06

Eva M. (neregistrovaný) 83.208.144.---

Re: Účetní program doporučení.
    Jojo, připojuju se taky hlasům pro Účto. Skvělý prográmek, používám ho od roku 1994 - nebo 1993? nevím :-)) Ano, je to program pro "jednoduché" účetnictví, nikoliv pro "daňovou evidenci", ale zdá se mi to jako přednost. Umí kdeco, samozřejmě včetně všech přiznání k DP, DPH, silniční dani,...
    Jasně, pokud mám "maličké" podnikání s příjmy a výdaji za hotové, bez zaměstnanců, tak mi stačí excel. Jakmile ale potřebuju lepší evidenci - i pro sebe! nejen pro berňák - tak už mám problém, jak to nacpat všechno do tabulek excelu.
    A pokud se vám stane to, co se mi stalo už u třech klientů - totiž že musejí povinně přejít na "podvojné" účetnictví, tak k tomu potřebujete ohromnou kupu informací... a ty z excelu těžko vytáhnete. Zato evidence v Účtu poslouží naprosto skvěle. A nikdy dopředu nevíte, která firma se "rozjede" natolik, že to podvojko bude povinné... nebo jak zákonodárci sníží povinný obrat pro podvojko...
    Navíc při chaosu v našich zákonech se mi zdá jednodušší používat SW, který je na ty zmatky a výjimky připravený, než to těžce a složitě řešit v excelu.
    ... ale proti gustu žádný dišputát :-)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).