Hlavní navigace

Názor k dotazu Paušální výdaje od anonym - Vážený pane Slischko,Vaše činnost byla zřejmě provozována na...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 12. 2013 14:35

    bez přezdívky

    Vážený pane Slischko,

    Vaše činnost byla zřejmě provozována na základě jiného oprávnění než je živnostenské oprávnění. Paušální výdaje ve výši 60 % z příjmů lze uplatnit pouze k příjmům ze živnosti, jak vyplývá z § 7 odst. 7 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.
    Pokud jste tedy nepodnikal na základě živnostenského zákona (byl jste pojišťovacím zprostředkovatelem zapsaným do registru České národní banky?), potom jste mohl uplatnit pouze 40% paušální výdaj k dosaženým příjmům, a to dle § 7 odst. 7 písm. c) výše uvedeného zákona.
    Zřejmě jste své příjmy nedeklaroval v přiznání coby příjmy ze živnosti, z tohoto hlediska je postup správce daně v souladu se zákonem. Pokud nešlo jen o nesprávné uvedení příjmů DP a v letech 2011 a 2012 jste živnostenské oprávnění nevlastnil, nelze bohužel stanovisko finančního úřadu nijak napadnout.

    Bohužel, není nám známo, jakým způsobem jste příjmy deklaroval v DP, ani zda jste byl zároveň živnostníkem, jaká činnost pro vás vyplývala z uzavřených smluv atd. a nelze tedy v tuto chvíli poskytnout přesnější radu.

    S pozdravem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).