Hlavní navigace

Názor k dotazu Nezdanitelná částka-manželka??????? od anonymní - Re: Nezdanitelná částka-manželka??????? příjmy z prodeje movitých věcí.Na upřesnění:...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 2. 2006 21:50

    anonymní (neregistrovaný) 62.209.216.---

    Re: Nezdanitelná částka-manželka???????
    příjmy z prodeje movitých věcí.

    Na upřesnění: k §10 ,
    zákon586/1992
    § 4 Osvobození od daně
    Osvobození se nevztahuje na příjmy z prodeje motorových vozidel, letadel a lodí, nepřesahuje-li doba mezi nabytím a prodejem dobu jednoho roku. Osvobození se nevztahuje rovněž na příjmy z prodeje movitých věcí, včetně příjmů z prodeje movitých věcí uvedených v odstavci 1 písm. g), pokud jsou nebo byly zahrnuty do obchodního majetku pro výkon podnikatelské a jiné samostatné výdělečné činnosti poplatníka, a to do pěti let od jejich vyřazení z obchodního majetku,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).