Hlavní navigace

Názor k dotazu Kolik mám nárok na dovolenou od Jiřka - Re: kolik mám nárok na dovolenou Takže:Teď dopředu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2006 16:39

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: kolik mám nárok na dovolenou
    Takže:
    Teď dopředu nelze říci, na kolik dnů dovolené Vám vzniká nárok. To záleží na tom, zda u toho zaměstnavatele budete pracovat až do konce roku nebo zda skončíte dřív, zda nebudete dlouhodobě marodit. Také záleží na tom, co jste dělal od 1.2. do 13.2. - zda jste měl zaměstnavatele či ne.
    Pokud jste měl od 1. do 13.2. zaměstnavatele a u tohoto nového budete pracovat do konce roku, odpracujete alespoň 6, směn a nebudete dlouhodobě marodit (100 a více pracovních dní včetně svátků v pracovních dnech), pak Vám náleží 11/12 z 20, tj. 18,5 dne. Pokud jste neměl od 1. do 13.2. zaměstnavatele, náleží Vám do konce roku jen 10/12, tj. 16,5 dne. Pokud neodpracujete aspoň 60 směn, skončíte dříve nebo budete marodit, výpočet bude jiný.
    Dovolenou přiděluje zaměstnavatel a může ji přidělit třeba i druhý den po nástupu, pokud usoudí, že požadované dny odpracujete. Pokud by se pak ukázalo, že jste tolik neodpracoval a tedy jste dovolenou přečerpal, bude Vám částka za přečerpanou dovolenou sražena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).