Hlavní navigace

Názor k dotazu Mám zřejmě neobvyklý dotaz od Kabelka - Re: Mám zřejmě neobvyklý dotaz Aktiva k 31.12.2005 činila...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2006 11:36

    Kabelka (neregistrovaný)

    Re: Mám zřejmě neobvyklý dotaz
    Aktiva k 31.12.2005 činila 1,600 tis. Na společnosti neváznou žádné dlouhodobé závazky ani pohledávky. Aktiva se skládají z BÚ, pokladny, majetku a krátkodobých pohledávek, které jsou¨zaplaceny v lednu 2006. Nabídka byla z druhé strany vznesena na podíl 51% za 400. tis.

    Myslím, že je třeba si uvědomit, že hodnota firmy je především v tom, co dělá (pro ozřejmění dva hodně přehnané příklady: 1/ mohu mít majetek - stroj za 100tis. a vyrábět jeho pomocí skvěle prodejné výrobky s vysokou přidanou hodnotou, takže z náklady za 10Kč prodám výrobek za 1000Kč, a za rok jich prodám 1000ks a
    2/ s vybavením za 1000000Kč vyrábím a prodám 1000ks výrobků za rok, kdy na jednom výrobku je zisk 100Kč)
    (takže je jasné, že účetní hodnota majetku není rozhodující pro zájemce o koupi podílu firmy).
    Tím chci říci, že si pan společník, resp. Vy musíte především sami ujasnit, na co si firmu ceníte, popř. si najít někoho, kdo vám s nějakým oceněním pomůže.
    Příjemnou zábavu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).