Hlavní navigace

Názor k dotazu Sdružení FO + auta od L. - Re: sdružení FO + auta Možná bude pro vás...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2006 9:26

L. (neregistrovaný) 85.71.3.---

Re: sdružení FO + auta
    Možná bude pro vás jednodušší, když si leasing budou hradit ze svého účtu i své ostatní platby (SP, ZP, daně apod,). DPH u leasingu (pokud lze uplatnit) si uplatní v přiznání k DPH podle DIČ. Tzn. ten, který povede DE v přiznání k DPH za sdružení, druhý společník ve svém přiznání k DPH. Jestliže si ale budou hradit ze svého účtu leasing, pak společník, který povede DE za sdružení bude k přiznání k DPH mít 2 přílohy (1 příloha ze sdružení a druhá příloha bude z jeho evince). Náklady na provoz aut budou hrazeny ze společných prostředků = PHM, běžná údržba. Na ostatním se musí dohodnout. Pokud já účtuji za všechny společníky v jedné evidenci, pak DPH nerozlišuji. Všechny doklady však musí obsahovat DIČ toho, kdo za sdružení podává přiznání k DPH, aby bylo DPH na vstupu uplatnit. To by asi u leasingu na druhého společníka nebylo možné. V jedné evidenci lze takto praktikovat u osobních aut, kde není nárok na odpočet DPH. Ze sdružení se nakoupí, zaplatí vč. DPH, DPH se uplatní v přiznání a FÚ DPH vrátí. Takže výsledný efekt je roven nule. Takže, to co jsem ze sdružení zaplatila dodavateli mi FÚ vrátí a je zbytečné DPH rozlišovat na jednotlivé společníky, i kdyby šlo o individuálně určené výdaje. Nevím, zda jste z mého chaotického podání moudrá, ale snažila jsem se.

Autor zprávy: Jana

Čas zápisu: 7.7.2005 16:30

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).