Hlavní navigace

Názor k dotazu Uhrazení platby z osobního účtu od Jirka - Ještě v souvislosti s otázkou bych se rád...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2015 20:23

Jirka (neregistrovaný) 89.24.189.---

Ještě v souvislosti s otázkou bych se rád zeptal na tuto záležitost, která je ve formuláři při registraci identifikované osoby:

" Uveďte čísla všech svých účtů u poskytovatelů platebních služeb, které jsou používány pro ekonomickou činnost. Vždy vyznačte, zda má být zveřejněn v registru plátců a identifikovaných osob.Upozorňujeme, že tato skutečnost souvisí s případným ručením (příjemce plnění ručí za daň nezaplacenou poskytovatelem plnění, pokud je úhrada provedena na jiný než zveřejněný účet - § 109 odst. 2 písm. c).Dále upozorňujeme, že sice není omezena možnost zveřejnit účet vedený v zahraničí, jeho zveřejnění však nebrání vzniku ručení. Jedná se o samostatný případ ručení, upravený v § 109 odst. 2 písm. b) zákona o DPH, podle kterého ručí příjemce plnění, který poskytovateli uhradil za zdanitelné plnění na účet vedený mimo tuzemsko, a to bez ohledu na skutečnost, zda šlo o účet zveřejněný v registru plátců či nikoliv. "

Není mi úplně jasné, jak mám tomu rozumět. Kdo za co ručí? Stačí tam uvést jen ten jeden hlavní účet, který mám pro podnikání? (i když fotky budu platit z toho osobního)

Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).