Hlavní navigace

Názor k dotazu Odpisy software jinak - co s tím?? od Ivana - Re: Odpisy software jinak - co s tím?? Tak...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 5. 2006 11:45

    Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

    Re: Odpisy software jinak - co s tím??
    Tak kdo má vlastně pravdu? Já mám pořízený software jako paní Olina, takže jsem taky pochopila ZDP jak uvádíte. Nechala jsem odpisy účetní a daňové stejné. Jenže včera jste mě "dostali", tak jsem opět začala hledat a už si vůbec nejsem jistá, zda to mám dobře. V komentáři k §32a je uvedeno, že účetní předpisy od r.03 nestanoví limit pro DNM,počínaje r.2004 ZDP definuje NM, tak jak ho definoval do konce r.2000 a v §32a stanoví způsob jeho odpisování na straně poplatníků, kteří vedou účetnicví.Fyzické osoby, které nevedou účetnictví uplatní výdaje spojené s poř.NM do výdajů daňových již při jeho zaplacení tak, jak postupovali do konce r.03. Podle zákona se §32a zákona použije poprvé u NM zaevidovaného do majetku poplatníka ve zd.období, které započalo v r.2004. Takže bych řekla že máte pravdu, a i já to mám správně. Uf!!! Aspoň doufám!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).