Hlavní navigace

Názor k dotazu Zálohová faktura a částečné platby od J. - Re: Zálohová faktura a částečné platby Proč nesmí? Kde...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 5. 2006 20:32

    J. (neregistrovaný) 85.71.3.---

    Re: Zálohová faktura a částečné platby
    Proč nesmí? Kde je mu to zakázáno?

    §26 zákona o DPH
    (1) Plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, je povinen na vyžádání za každé zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně pro osobu povinnou k dani nebo právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání, vystavit daňový doklad, a to nejpozději do 15 dnů ode dne uskutečnění zdanitelného plnění nebo plnění osvobozeného od daně s nárokem na odpočet daně a do 15 dnů ode dne přijetí platby, pokud k přijetí platby došlo před uskutečněním zdanitelného plnění a plátci vznikla k datu přijetí platby povinnost přiznat daň na výstupu; pokud plátci nevznikla povinnost přiznat daň při přijetí platby před uskutečněním plnění, daňový doklad při přijetí platby nesmí vystavit. Údaje o dani a základu daně se na daňových dokladech uvádějí v české měně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).