Hlavní navigace

Názor k dotazu Poplatky spojené s přestavbou domu od Petr Šinagl - AAC&S - Pro určení sazby DPH je podstatný § 49...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 8. 2015 13:38

  Petr Šinagl - AAC&S (neregistrovaný) 62.201.23.---

  Pro určení sazby DPH je podstatný § 49 Zákona o DPH (pro plnění přijatá před 31.12.2014 pak § 48a tehdejšího znění zákona) - snížená sazba platí jen za podmínky splnění parametrů tímto zákonem definovaného "sociálního bydlení".

  Dále pak závisí na konkrétním projektu a stavebním povolení, zada se bude jednat o "technické zhodnocení" stávající budovy (se změnou účelu užívání a novou kolaudací) nebo zda se bude jednat o nový majetek (budovu), součástí jehož vstupní ceny bude kromě vynaloženáých výdajů také zůstatková cena tím zaniklého majetku předchozího (kotelna).
  Každopádně v obou případech vše co při přestavbě/stavbě vynaložíte (od projektu po poplatek za kolaudaci), bude součástí ocenění budovy a nikoli provozním nákladem/výdajem.

  Jaké konkrétní poplatky (ve smyslu tohoto slova) budete platit záleží na projektu a rozsahu prací - přesně Vám je sdělí ten úřad, který Vám je bude předepisovat - lze předpokládat minimálně poplatky za stavební povolení a za kolaudaci - ovšem v rámci všech výdajů na přestavbu to bude "hrst drobných.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).