Hlavní navigace

Názor k dotazu Prac.poměr+ student na VŠ dálkově od Jiřka - Re: Prac.poměr+ student na VŠ dálkově Pokud by šlo...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 7. 2006 12:17

  Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

  Re: Prac.poměr+ student na VŠ dálkově
  Pokud by šlo o VŠ studium na podnikatelské fakultě (ať už denní nebo dálkové), je studentem stále, bez přerušení. Tzn. na základě potvrzení ze střední školy byste mu dávali odpočet a pak na základě potvrzení z VŠ byste mu stále dávali odpočet. Kdyby ovšem na VŠ nenastoupil, pak je rozhodující, od kterého dne jste jej do prac. poměru přijali. Na tom by totiž záleželo, za který měsíc by naposledy měl slevu. To je jeden případ.
  Další případ je ale ten, že se domnívám, že u něho sice půjde o studium na VŠ, ale v programu celoživotního vzdělávání. Což je forma studia a vím, že na právě na podnikatelce toto existuje a to chození do školy o víkendech tomu nasvědčuje. Pokud tedy jde o studium v programu celoživotního vzdělávání, nemá statut studenta. Pak opět záleží na tom, od kterého dne jste jen přijali do prac. poměru. Pokud už od 1.7., pak měl nárok na studentskou slevu naposledy za červen. Pokud až od 2.7. nebo později, pak by měl nárok na slevu ještě za červenec. A pokud by nebyl zaměstnán až do 31.8., pak by měl nárok ještě za srpen. Od září pak už ne.
  Důležité údaje: Jde o studium v programu celoživotního vzdělávání? Pokud ano, pak který den je začátek jeho prac. poměru? A skončí v průběhu srpna nebo bude pokračovat dále?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).