Hlavní navigace

Názor k dotazu Pro mzdovou - neplacené volno od tatana - Re: pro mzdovou - neplacené volno ***také jsem zatím...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2006 0:05

    tatana (neregistrovaný)

    Re: pro mzdovou - neplacené volno
    ***také jsem zatím ve fázi zjišťování (jsem zavrtaná v knize Zákon o nemocenském pojištění od 1.1.2007 ing. Ženíšková, ANAG). i na semináři už se zmiňovali - Zákon 187/2006 Sb. paragraf 10 odst. 9 Pojištění zaměstnance se přerušuje po dobu, po kterou zaměstnanec nevykonává práci z důvodu: a) neplac.volna delší než 30 kal.dnů (velmi krátím) a za b) rodičovské dovolené, s výjimkou doby, za kterou zaměstnanci náleží PPM. Komentář:Zaměstnavatel je povinen oznámit SSZ den,od něhož trvá neplac.volno déle než 30kal.dnů po sobě jdoucích nebo den,v němž zaměstnanec nastoupil na rodič.dovol.To platí obdobně při skončení nepl.nebo rodič.dovolené.Od experta na zdrav.pojištění jsem se dočetla,že toto bude mít vliv zejména na zdravotní pojištění,ale nic zatím více.I když plátcem pojistného za matku na rodič.příspěvku je zatím stát,že by i tam se něco změnilo?Zatím jsem na nic takového nepřišla a s tím placením-zaměstnavatel nebo zaměstnanec,pátrám dál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).