Hlavní navigace

Názor k dotazu Výhledová analýza hospodaření od zuzik - Re: Výhledová analýza hospodaření Předpokládám, že jste podnikatelský subjekt....

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2006 18:54

  zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

  Re: Výhledová analýza hospodaření
  Předpokládám, že jste podnikatelský subjekt. Prosím o sdělení, co je to pro Vás vyrovnané hospodaření, jestli tomu mám rozumět, že bude společnost v zisku nebo na nule a nikoliv v mínusu. Váš šéf tomu říká analýza, já bych to nazvala finančním plánem.
  Analýza hospodaření spol.-při vedení účetnictví:
  - výsledovka za 1-např.8/2006
  - zhodnoťte si náklady. Tzn. že si musíte určit z výsledovky 1-8 průměr na měsíc, zhodnotit které náklady Vás čekají do konce roku( nárazové jako např. vyúčtování energií, sil.daně apod.) a udělat odborný odhad předpokládaných nákladů na tento rok.
  - pak už jen posoudíte očekávaný zisk s náklady a zjistíte kolik musíte udělat výnosů. Buďte opatrná, protože při zvyšování výnosů rostou i některé náklady.
  Analýza hospodaření spol.- při vedení daň.evidence:
  - postupujeme přibližně stejně jako výše. Jen je potřeba počítat do výdajů a příjmů s dosud neuhrazenými pohledávkami a závazky. Závazky ovlivnit umíme,pokud máme peníze, ale u nezapl.pohledávek je to výstřel do tmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).