Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o provedení práce a DP od Jiřka - Re: Dohoda o provedení práce a DP Romane, tak...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 9. 2006 11:42

  Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

  Re: Dohoda o provedení práce a DP
  Romane, tak ještě jednou. Vše se odvozuje od způsobu danění a způsob zdanění se určuje podle toho, zda u toho zaměstnavatele bylo či nebylo podepsané prohlášení.Pokud jste měl v měsíci 2 zaměstnavatele současně, mohlo být daňové prohlášení podepsáno pouze u jednoho z nich. A teď dávejte pozor:
  PODEPSANÉ prohlášení - mzda (bez ohledu na její výši) je vždy zdaněna ZÁLOHOVOU daní (dle tabulek). Tento příjem a tato daň se do přiznání zahrnuje. Jestliže daň po odpočtu slev vyjde nula, pak stále jde o daň zálohovou, i když nulovou a tento příjem se tam musí také zahrnout.
  NEPODEPSANÉ prohlášení-
  a) jestliže hrubá mzda byla vyšší než 5000 Kč, pak je vždy zdaněna ZÁLOHOVOU daní. Tento příjem i tato daň se do přiznání zahrnuje.
  b)Jestliže hrubá mzda byla 5000 nebo méně, je vždy zdaněna SRÁŽKOVOU daní. Tento příjem a tato daň se do přiznání nezahrnuje.
  Jediná vyjímka existuje v případě, že měníte v průběhu měsíce zaměstnavatele a máte tedy 2 nebo více zaměstnavatelů v měsíci, ale postupně za sebou. V takovém případě můžete podepsat u každého, každý Vam mzdu bez ohledu na její výši zdaní ZÁLOHOVOU daní (ale jen jeden uplatní daňové slevy).
  Shrnutí: Do přiznání se zahrnou všechny příjmy, které byly daněné ZÁLOHOVOU daní a tyto ZÁLOHOVÉ daně.
  Už je to jasné?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).