Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o provedení práce a DP od Jiřka - Re: Dohoda o provedení práce a DP Pokračuji, protože...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 9. 2006 21:30

  Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

  Re: Dohoda o provedení práce a DP
  Pokračuji, protože naráz se to tam nevejde. Ještě abychom si ujasnili ten mus a nemus v podávání přiznání. Jednoduše:
  Podat přiznání MUSÍTE, pokud jste měl alespoň jednou v tom roce mzdu daněnou v režimu "nejméně 20%". (To je ten případ nepodepsané prohlášení x mzda nad 5000). Do toho přiznání se pak zahrnují VŠECHNY mzdy v tom roce, které byly daněny ZÁLOHOVOU daní a daně, které se k těmto mzdám vztahují. (tzn. mzdy, u kterých jste měl podepsané prohlášení a mzdy, u kterých jste neměl podepsané prohlášení a byly nad 5000).
  Přiznání podat NEMUSÍTE, ale MŮŽETE, pokud jste měl mzdy daněné zálohovou daní, ale ne tou v režimu "nejméně 20%". (Tzn. pokud jste měl jen mzdy s podepsaným prohlášením). MŮŽETE také místo přiznání požádat posledního zaměstnavatele, aby Vám udělal zúčtování. Vždy je to výhodné.
  SRÁŽKOVÉ daně a mzdy, ze kterých byly sraženy srážkové daně ignorujte. Ty jsou sražením vypořádány. Jen podotýkám, že pokud byste měl pouze jednoho zaměstnavatele v měsíci a neměl podepsané prohlášení a mzdu do 5000 Kč, sám sebe šidíte, protože vlastně neuplatníte Vaši daňovou slevu. Zbytečně zaplatíte srážkovou daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).