Hlavní navigace

Názor k dotazu Placené volno na převoz syna od Iveta - Re: placené volno na převoz syna Děkuji,autobus Písek-Praha trvá...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2006 21:39

    Iveta (neregistrovaný)

    Re: placené volno na převoz syna
    Děkuji,
    autobus Písek-Praha trvá v průměru 1,5-2,00hod. + cesta Prahou, čekání lékařky na konzultaci ( naposled jsem čekala 50.min.- bylo tam dost maminek) a opět cesta Prahou, Praha-Písek. Akce není jednorázová, je to měsíční pobyt, kdy si po 14ti dnech syna musim převzít na víkendovou návštěvu a v Po absolovovat to samé zpět. Při prvním převozu syna jsem si vzala dovolenou a nyní si pro něj jedu na víkend. Celkem se tedy jedná ještě o tři cesty tohoto rázu. Zaměstnavatel mi sice kvůli tomu může přehodit směnu, ale ani tak bych měla problém to stihnout. Pracuji v prodejně masa a např. v pátek chodíme na celodenní směnu a musim si syna převzít max. do 14.00hod. Jenže je problém s ČSAD, kde nejezdí bus tak často a nestihla bych tak termín převzetí syna,tudíž ani nemohu jít ani na půl směny. CHTĚLA BYCH JEN VĚDĚT, ZDA-LI MÁM NÁROK NA PLACENÉ VOLNO NA PŘEVOZ SYNA DO ZDRAV. ZAŘÍZENÍ. DĚKUI

    >V tom případě by šlo normální doprovod dítěte do
    >zdravot. zařízení s náhradou mzdy na dobu nezbytně nutnou.
    >Nevím, jaká je doba nezbytně nutná (kdy vyjíždíte, jak
    >dlouho trvá cesta a rozhovor s lékařkou a cesta zpět)
    >a také nevím jestli jde o jednorázovou akci, nebo zda
    >tam takto syna budete vozit a odvážet pravidelně.
    >Myslím, že to zaměstnavatel vyřeší tak, že Vám přehodí
    >směny, v pondělí dá odpolední, abyste aspoň na část
    >mohla nastoupit a v pátek dá ranní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).