Hlavní navigace

Názor k dotazu SVJ hlasování o úpravě(opravě) od graver - Re: SVJ hlasování o úpravě(opravě) To je tím, že...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2006 14:01

graver (neregistrovaný) 89.102.7.---

Re: SVJ hlasování o úpravě(opravě)
    To je tím, že naprosto různí lidé na různé sociální úrovni jsou nuceni založit firmu jen proto, že vlastní byt. Oni tu firmu nepovažují za svou a nemají k těm povinnostem vůbec žádný vztah.
    Skvělý příklad je naše SVJ:
    6 spoluvlastníků, dnes již jen 2 bydlící, ostatní buď jednotku pronajímají nebo v ní podnikají, jeden byt drží pro své potomstvo a vůbec ho nepoužívá. Všichni (zatím) bezproblémově platí, ale to je všechno. Je naprosto nemožné se sejít - dostat tam třeba vlastníky, kteří mají skutečné bydliště v úplně jiném kraji. Podílet se na správě domu (odvoz odpadu, úklid, chodník...)? Ani náhodou. Vědí, že s nimi nikdo nic nenadělá. Můžu je samozřejmě žalovat - seženou si 10 svědků, že tam pravidelně každý týden chodí. A i kdyby ne, soud konstatuje, že své povinnosti musí plnit, možná jim dá nějakou směšnou pkutu a dál nic.
    Povinnost výročních schůzí se mi ještě daří řešit - zákon neříká, že shromáždění musí být usnášeníschopné, jen že se musí sejít. Takže to svolám, on nikdo nepřijde a je to. Horší je, když se na něčem musíme dohodnout. Ti lidé to nebojkotují, přistupují ke všemu rozumně - zatím žádný rejpal, na dálku jednomyslně odhlasují cokoliv, hlavně když se o barák postarám. Jen prostě odmítají přijet a účastnit se nějaké schůze. Takže veškeré záležitosti řeším tak, že je informuji a pokud souhlasí nebo se nevyjádří, věc se provede. To je samozřejmě úplně blbě a potenciální průser do budoucna, když někomu rupne v bedně, ale jinak by ten barák už dávno spadl.
    Teď mi vypršelo funkční období a je potřeba zvolit nového zástupce - to se nepovede ani náhodou. Když k tomu nedojde, stávají se statutárním orgánem ti, kteří nabyli jednotku prvním převodem. To jsem já a ještě jeden. Dva to být nemůžou - buď jeden pověřený vlastník nebo min. 3členný výbor...
    Tak mně řekněte jako odborník, co byste s tímhle bordelem na kolečkách dělal :-(((
    To můžete znát zákony zpaměti i pozpátku a je vám to na nic...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).