Hlavní navigace

Názor k dotazu Potvrzení o studiu od Líba - Re: Potvrzení o studiu >>>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2006 18:33

    Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

    Re: Potvrzení o studiu
    >>>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro
    >>>>>úlevu
    >>>>>na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007,
    >>>>>vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?
    >>>>
    >>>>
    >>>>Ano, už v měsíci, kdy se stal studentem.
    >>>
    >>>Jste si jistá?
    >>
    >>Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat.
    >>Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože
    >>přinesl potvrzení pozdě?
    >>Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.

    Tak jsem to našla. Zákon o dani z příjmu § 35 c, odst.(10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové zvýhodnění lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání...
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).