Hlavní navigace

Názor k dotazu Pronájem věci - mohu fakturovat 1 ročně? od LeaX - Re: Pronájem věci - mohu fakturovat 1 ro Teď...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2006 15:23

    LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

    Re: Pronájem věci - mohu fakturovat 1 ro
    Teď se dívám, že jsem se uklepla u dlouhodobého pronájmu s §. Nejde o to, že by se nemohlo ve smlouvě domluvit dílčí plnění, tohoto se, bohužel (?), příliš nevyužívá. Spíše hrozí nebezpečí, že pokud nebude stanoveno, co se rozumí zdanitelným plněním, případně bude stanoveno 1 dílčí plnění (viz dotaz?), můžeme se u dlouhodobě poskytovaných služeb (pokud jsme ve službách) ocitnout v § 21/11, tj. s povinností odvodu nejpozději k datu posledního dne kvartálu nebo měsíce, tj. dříve než je skutečně odvedeno.
    Zajímavé počtení je i na KOV "Problematika poskytování služeb na dlouhodobé bázi", jde spíše o protipól zde řešeného nájmu (neměnný "rozsah").
    Každopádně je třeba každého nutit, aby si dobře ošetřil smlouvu. Obligátní splatnost a nic víc je pouze zdrojem dohadů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).