Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej OA vloženého do majetku od Zdena - Re: Prodej OA vloženého do majetku >Dobrý večer,>prosím o...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2006 20:46

    Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

    Re: Prodej OA vloženého do majetku
    >Dobrý večer,
    >prosím o radu při prodeje osobního automobilu, který
    >mám vložený v podnikání. Automobil jsem koupila v lednu
    >2005 a prodala v srpnu 2006. Mohu si letos uplatnit 50
    >% odpis?

    Ano, letos můžete uplatnit odpis ve výši 50% (popřípadě odpis neuplatňovat vůbec, protože uplatníte ve výdajích zůstatkovou cenu auta).

    Dále mi paní účetní radí, abych si do výdajů
    >dala zůstatkovou cenu automobilu. Zdá se mi to divné.
    >Auto jsem koupila za 1490000,- a prodala za 930000,- z
    >důvodu poškození motoru. Zůstatková cena je 984000,-.
    >
    >V příjmu budu mít tedy 930000,-
    >
    >Výdaje: 50 % odpis 256000,-
    >zůstatková cena 984000,-

    Zůstatkovou cenu můžete uplatnit jako výdaj podle § 24/2/b zákona o daních z příjmů.
    >
    >Je to nějaké divné. Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).