Hlavní navigace

Názor k dotazu odpověď MF - kontrola skladu korunou od Jarda - Re: odpověď MF - kontrola skladu korunou Nevidím důvod...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2006 9:17

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Re: odpověď MF - kontrola skladu korunou
    Nevidím důvod proč ne. Odpověď jsem obdržel od Ing. Sedlákové (referent) z oddělení legislativy daně z příjmů fizyckých osob.
    Dovolím si ještě říct svůj názor. Můj dotaz zněl zda v DE je při vedení skladu povoleno používat kontrolu skladu korunou . Neuváděl jsem žádné podrobnosti ze své živnosti. Jednalo se mi pouze o to jest-li taková možnost existuje nebo ne. V dřívějších příspěvcích totiž zaznělo, že kontrola skladu korunou byla zrušena zároveň se zrušením JÚ a zavedením DE. Odpověď jsem pochopil tak, že co není zakázáno je povoleno. Jen tak okrajově, plátcem DPH jsem se stal od 1.1.2005 a hned po prvním přiznání se mi ohlásil FÚ na kontrolu - myslím, že tomu říkají místní šetření nebo tak nějak. V době kdy tato kontrola probíhala a oni kontrolovali podle čeho jsem si spočítal nadměrný odpočet, došlo i na otázku vedení skladu - prohlásil jsem, že vedu sklad korunou. Na to nic neříkali a dál se tím nezabývali. Mě tenkrát nenapadlo, rozvinovat debatu do detailů a byl jsem rád, že to ukončili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).