Hlavní navigace

Názor k dotazu TZ osobních aut v 1. roce pořízení(kal) od Zdena - Re: TZ osobních aut v 1. roce pořízení(k >>>TZ...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2006 11:49

    Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

    Re: TZ osobních aut v 1. roce pořízení(k
    >>>TZ osobního auta v 1. roce pořízení(kalendářním)
    >>>zařazuji do ceny pořízení když nedosáhne 40.000,-
    >>>včetně
    >>>DPH?
    >>
    >>Nemusíte, do 40 tisíc lze uplatnit jako výdaj. Pokud
    >>se ale rozhodnete, že pořiz. cenu zvýšíte, nic proti
    >>tomu - § 33/1 zákona o daních z příjmů.

    >Jde mi především o auta používaná i k soukr. účelům,
    >kdy zaměstnanec odvádí 1% z poř. ceny, zda zde není
    >nějaká vyjímka.

    U rozhodování, zda dobrovolně zvýšit vstupní cenu, snad žádná výjimka není. Když přidaňujete zaměstnanci 1% ke mzdě, tak ze vstupní ceny (s případným připočtením DPH - např. u N1) a pokud se jedná o OA v ceně nad 1.500.000,-, pak počítáte 1% z ceny,za kterou bylo auto pořízeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).