Hlavní navigace

Názor k dotazu NÁZEV NOVÉ S.R.O. od Eva M. - Re: NÁZEV NOVÉ S.R.O. Prosím, v jakém zákoně a...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 10. 2006 8:57

    Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

    Re: NÁZEV NOVÉ S.R.O.
    Prosím, v jakém zákoně a paragrafu je psáno o těch třech znacích? :-) Já vím jen to, že obchodní zákoník v §10 odst.1 říká - cituji: "Firma nesmí být zaměnitelná s firmou jiného podnikatele a nesmí působit klamavě. K odlišení firmy nestačí rozdílný dodatek označující právní formu." O obchodní firmě (dříve obchodní jméno) hovoří též §8+§9 obch.zák. - viz i zákony zde na serveru.
    Příklad uváděný tazatelem se mi zdá OK, podle mého názoru by měl obch.soud zapsat firmu ABCDcomp s.r.o., pokud existuje pouze firma ABCD s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).