Hlavní navigace

Názor k dotazu Sdružení od Eva M. - moderátor - Re: Sdružení >>JF: ta teorie podnikání na cizí ŽL>>...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2006 6:09

    Eva M. - moderátor (neregistrovaný) 80.188.97.---

    Re: Sdružení
    >>JF: ta teorie podnikání na cizí ŽL
    >> - jak zdaňovat ty příjmy
    >>- §7 nebo 10? Když někomu odpovím, že takto podnikat
    >>MŮŽE, (předpokládám tedy sdružení za účelem
    >>podnikání),
    >>tak předpokladem jsou legální příjmy z tohoto
    >>podnikání, jinak takto podnikat NEMŮŽE :-)

    EM - můj názor:
    Pokud jde o PODNIKÁNÍ ve sdružení, tak tam bych skutečně očekávala u každého aspoň jeden ŽL na některou z aktivit toho sdružení, a danila bych dle §7.
    Jano F., 1234 nepsal, že může podnikat bez ŽL. On odpovídal na sdružení obecně, přičemž sdružení může vzniknout i ze zcela nepodnikatelských pohnutek - např sousedi se sdruží za účelem výstavby dětského hřiště - tam pak jistě nejde o podnikání, nejsou potřeba ŽL - a pokud by z toho náhodou byly nějaké příjmy, tak dle §10.
    Pana 1234 pro příště prosím, aby se u podobně "sporných" či nejasných otázek vyjádřil jednoznačněji, aby odpověď nemohla nikoho zmást. Přece jen na účetním serveru se nejčastějí řeší otázky sdružení podnikajících fyzických osob, a každému nemusí hned dojít, že existují i jiná sdružení.

    >1: Eva M. se vám snaží pomoci seč může
    EM: Děkuju za milá slova :-)

    >1: Čtěte to rychle, mám dojem že to bude brzy smazáno
    EM: Zatím mazat nebudu, nicméně debatu sleduju a v případě potřeby zasáhnu já nebo někdo jiný :-)

    PS: Nic ve zlém a přeju hezký den všem! :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).