Hlavní navigace

Názor k dotazu Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET od M.M. - Dobrý den, nedívejte se na EET z pohledu...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2017 10:01

  M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

  Dobrý den,

  nedívejte se na EET z pohledu zákazníka ( kupujícího ) ten nemá s EET nic společného, kromě práva na účtenku ať již s náležitostí EET " vše v jednom " nebo separovaně.

  EET je o OSVČ a PO s rozhodným příjmem na území ČR, pokud něco prodáte za hotové či kartou přes eshop na území ČR co podléhá současně EET  ( byť máte sídlo firmy či podnikání v EU ) a jste li také rezidentem ČR ( to asi jste - žijete v ČR  ) pak tyto tržby evidujete. Kdo bude Váš zákazník zda občan ČR, Němec, Slovák není podstatné ) není ani rozhodující z pohledu EET kam nakonec budete zásilku doručovat. Tržbu realizujete na území ČR, evidovat nemusíte pokud můžete fin. správě prokázat ( a oni si data vyžádají ) že již obdobně tržbu evidujete elektronicky na území jiného státu  ( např. nakoupí u vás Slovák sice- na eshopu v ČR,  ale doručíte mu zboží na Slovensko a v momentě převzetí ( nebo jinak nevím... ) mu vystavíte EET účtenku, ale podle Slovenského zákona o EET.  Takže Českou EET účtenku již nevystavujete, protože by docházelo k duplicitě jedné hotovostní tržby, která by byla současně podrobena duplicitně EET účtenkou ze dvou států.

  Snad to chápu podle GFŘ správně, je to ( a souhlasím s Vámi ) trochu pro "náročnějšího diváka", ale nedá se nic dělat. Pokud stále nebude jasné, obraťte se na help desk MF.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).