Hlavní navigace

Názor k dotazu Založení poradenského webu od anarchista - Dobrý den,v prvé řadě je to o schopnostech...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2017 11:52

anarchista (neregistrovaný) 80.188.236.---

Dobrý den,

v prvé řadě je to o schopnostech a praxi pokud nemáte jak píšete můžete naletět společnostem a platit zbytečně dost peněz za služby o kterých ani nevíte/nebo je nepotřebujete nebo ,že se opravdu provádí.
    Platíte a platíte každý měsíc a ve skutečnosti nevíte.
    Tolik k webu,daně pokud vyděláte více než 15 000 Kč za zúčt.daňové období (rok) v čistém jste povinen podat DP.
    S tím souvisí ŽL,pokud děláte činnost pravidelně za účelem zisku viz živ.zákon bylo by rozumné to pořešit na živnostenském  úřadě,ohlásit živnost podle kategorie.

Teď Vám napíši něco málo jak to vidím a to je jen zlomek.(Omlouvám se pospíchám) Dole k doménám 2.řádu.

Teď k Vašim otázkám:
    chtěl bych se Vás zeptat, jaké kroky musím učinit k tomu, když si chci založit internetovou stránku, kde budu formou návodů a poradenských služeb poskytovat určité informace mým klientům.

Tak stránku nemusíte umět programovat,kodovat můžete využít CMSka ale i tak je potřeba znát problematiku,můžete využít někoho kdo se vyzná(kamarád,kolega..nebo živnostník a pak až hledat s.r.o firmu-kvůli vymahatelnosti práva v případě budoucnosti..)

Potřebujete doménu platí se na rok i déle(název webu) .CZ.COM atd..
    Potřebujete prostor (webhosting) kde nahrajete obsah databází a kde ji spravujete přes ftp/phpMyAdmina atd.. co je potřeba,jinak úpravy webu děláte klasicky v případě CMS,Wordpress je v cz,Joomla nebo drupal,atd atd přes prohlížeč.Databázi řešíte v případě záloh,optimalizací upgrade...atd atd nedá se tady psát všechno ..je toho po více...jsou toho desítky na dané skce  stránky..Rozhodně však nedoporučuji SUBDOMENY.(možná na link build,nebo reklamu a testování,blogy..)

typu: mojestranka.něco.cz není to profesionální ikdyž zdarma u mnoha firem (davájí si tam reklamy a ty odstraní po upgrade koupení vyšší verze..atd..) raději MUJWEB.COM nebo mujweb.cz nebo mojestranky.sk

Podívejte se firmy si berou za web od 5000 do 50 000Kč i více..je to min a max podle služeb atd.
    U Vás je to jednoduché web a obsah bych zveřejnil jen těm co platí měsíční poplatek třeba SMS,PAYPAL nebo Bank.účet dostali by heslo pro přístup atd stránka s SSL zabezpečením platby měsíčně na 3 měsíce nebo pololetně nebo ročně např.pan míra bere 50k za vstup(licenci) podívejte: a CMS je WP

Jde do toho udělat SEO,LINKY,PR, programování webu je stanardně od 500 až 1200 Kč bez DANE u firem teď k. 5.5.2017 v průměru ceny jsou podle průměru a typu práce mohou být vyšší.

Takže potřebujete jako profík  1.Vlastní Doménu (CZ.XYZ.COM) podle toho jakou..od 27kč do 600Kč na rok/1x ročně platíte +daň je v tom
                                             2.CMS(Wordpress,Joomla,Drupal..) Obsah šablona nebo programování na míru viz hod.sazby od 500Kč/h (takže počítejte že když nebudete mít třeba wordpress,joomlu,drupal atd "redakční systémy" CMS klidně 6000Kč a více...a to nemáte všechno zase záleží na dohodě s programátorem/čas/cena/kvalita/ a budoucí správa opět voláte ...pořebujete to nebo ono..a programátor OK nebo NE...atd..s tím souvisí KDE=hosting cz/US? cena služby/atd..náročnost..
                                            3.Potřebujete jak bude web hotový SEO,Marketing ceny hodinové nebo pomocí "balíčků" viz třeba vceliste.cz ajiné firmy /prostě potřebujete optimalizovat web pro boty,vyhledávače,umístění,seznam,google,atd ...to je samostatná kategorie dokonce obor prodnikání..
                                              4.SOC.SITE obor který můžete po zaškolení dělat sám nebo si necháte k webu udělat google+,Facebook stránku,twitter a pravidelně si necháte spravovat všechny 3 soc.síte,nektere firmy za 5 clanku na 1 síti třeba FB berou 400 za mesic x3 site máte 1200 za mesic +12mesicu ,že a jste na 14litrech jen na sociálních sítích za 3 stránky pokud to nebude dělat někdo třeba přítelkyně,nekdo blízký,já osobně to dělám robotem takže mám každý den třeba 100 přispěvku na 3 sítich u jednoho webu -díky automatizaci zase musím však vše kontrolovat bot stojí na rok  99$ tj kolem 2500 a máte v tom 3 sítě takže spravuje FB,TWitter,G+.... a pokud máte Wordpress WP a v tom postavený web tak se dá udělat automatizace...a ..toho je moc toho se nedá tady všechno popsat takže jsme zkončili u sociálních sítích ...když bude mít váš web 3x síte a každý den třeba 100 nových příspěvků vypadá lépe než udelate jeden prispevek za rok....to na duveryhodnosti neprida..rozumime si.. jsou na to dokonce firmy a chteji platby mesicne ale od vas:-)

dále k živnostím:
    Pokud nevyděláte podle DZ daný objem peněz v čistém nechte projekt jen rust az vám stranka vydela za rok vice 15k a bude vydelavat vice jdete na ziv.urad. do te doby makat na webu,reklamě,marketingu,a každeý den furt dokola..no.:-)Jako když prodáváte brambory u cesty nepotřebujete na to živnost pokud... :-) nepřesáhnete limit.Takže živnost,paušál,poradkyně nejlépe 1x za rok 5-9k za Dapko.

Omlouvám se Vám píši přímo"od úst" za xx let se dost změnilo připadá mi že ve skutečnosti majitel stránek je "dojná kráva" než-li návštěvník či potenciální zákazník který nakupuje na webu....a tvoří zisk,nebo máte reklamu na webu atd.

Jistě jsem nenapsal ještě jiné věci tak orientačně aby jste věděl a mohl začít googlit.

Stránka pokud umíte sám tak jen domenu platite .cz .xyz .sk .com .mobi .tv .free .dark a desítky jiných  (od 27Kč na rok)Třeba.
    Tvorba stránek,programování,design(grafika),funkčnost,umístění reklam,jiné zdroje příjmů.. (pokud sám=zdarma) firmy od 500/kč hod+
    SEO,Socky,marketing,linky,inzerce a vše kolem...pokud sam=zdarma firmy od 500/kč hod+
    Pokud máte CMS které ovládáte máte náskok a ušetřeno i do budoucna!
    Jinak firmy co Vám dají web za 55 kč na měsíc nebo tak je jasné že to nemusí být full servis a zase co je a co má obsahovat a proč to má obsahovat jaký účel to má plnit a funkci...atd..atd. jakože jeden klik a 5 minut nebudu tady nikoho jmenovat...

Když budete šikovný výjde vás web na 27Kč na rok:-)
    A v tom mám WP,SSL certifikát na 15 let místo abych platil co rok litr za SSL(už slevnili bo mají konkurenci) https://www.ssls.cz/top.html
    k tomu mám weby responzivní na mobil/tablet.Proto mě platíte za čas za každou hodinu 350 s daní dělám max 9h denně.Pokud to mám dělat pro cizí a za peníze protože nemám čas.Doporučím firmu za 6k-15k raději máte to do 14 dní ale neručím za to.nevím kolik budete muset platit každej měsíc pak a pak když se něco posere doslova,databáze errory,zálohy,meilservery,kolik si berou za zásahy pak..

Preventivní zásah dělám zdarma 1x za měsíc ostatní funkční problémy a úpravy v hodinovce 350/h
    Správa 3 sociálek (síti) aniž bych týden něco fyzicky napsal a mám přes 1000 příspěvku sám ostatní platí za 5příspěvků na FB denně rance....za měsíc copywriterum/kám.
    Zabezpečení,servery,stránka,kontroly logů,IP přístupů sledování uživatelů co dělají na webu blokace odkud přišli co je zajímá..atd
    Seznam hesel uživatelů atd...
    Výjde Vás to na xx let práce v oboru(webdesign,servery,bezpečnost,php,mysql,sql,db,css,html,java,cms..seo,marketing jáj a desítky dalších věcí..) aby jste to měl za 27Kč na rok všechno+ znalost min.angličtiny(omlouvam se za mou češtinu)
    Různé typy anonymizace atd je toho mooc to je na knihu dokonce najdete i knihy o jednotlivých oborech.Nechlubím se,jen jsem Vám napsal že posledních 13 let si dělám komplet všechno sám a web mě stojí 27kč na rok to jsem nenapsal všechno ..

Prostě jde to ..že .to dělám jen známým ze začátku to byl koníček.. 20h za pc není problém..asi tak.

Udělal bych komplet  vše za 1999,-Kč

Měl by jste vlastní doménu.
    -hosting/místo na webstránky neomezeně časově rok dva v té ceně
    -SSL zabezpečení klientů pro čtení obsahu který budete zpoplatňovat
    -Implementace plateb pomohu s SMS platbami,a PayPal (takže Vám platí přes mobil do 499,-Kč a elektronicky +účtem pochopitelně)
    -jinak web na 100% responz.upravený pro mobil/tablet
    -Prvních 30 000 zobrazení stánek Vám dám v ceně+měřidla
    -Prvních 20 like na FB stránce zdarma v ceně
    -SEO -seznam,google + PR článek,10 odkazů,SEO na 80%,počítadla,.GA za příplatek,v ceně dodám pozitivní recenzi na webu+FB.
    -SOCKY FB+(bez automatizace
    obsah si píšete sám)pokud navíc chcete Google+Twitter (tj 3 sítě+ každou 1hodinu 1 příspěvek 24 příspěvků x 3 sítě zvládnu= 72 za den na 3 sítích) jednorázově 999 s daní.
    50 GB  prostoru šifrovaneho navic-na cokoliv- je to bonus navíc pro ukládaní záloh třeba /Cloud odděleno od stránky.

Web by jste měl komplet sakum prásk do 72h protože jde o jednoduchý web jestli jsem pochopil obsah bude který si určíte zaheslovaný a pouze ten kdo zaplatí bude mít na stránku přístup a možnost ji číst..
    -Do 72 hodin.s tím že pošlu přes 300 typů vzhledů vyberete si(mám připraveno kolem 270 vzhledů co jsem schopen)
    -Na vše dávám fakturu nejsem plátce DPH  ceny jsou vč.daně.Konečné.Jednoduché.
    Nejmenovaná česká firma bere jen za mobilní responzivní stránky 5000 :-)

Web co bych vám postavil si jen každý rok zaplatíte doménu 27kč první rok pak 352 vč daně podle toho jakou chcete.
    Web 
    obsah píšete přes prohlížeč klasika.Všechno je o domluvě:-) Nejsem firma jsem OSVC a psychopat na websites.servery.automatizace.

Moje asistence:

-jestli chcete mohu vše kontrolovat logy,erorry,DB,Backupy,Automat za měsíční paušál-kdy se přihlásím na stránky zkontroluji,doplním,vyřeším+databáze+soc.sítě+automat) když to nebude "závažné tak " za 199kč na měsíc kdyby něco nefungovalo tak na fakturu za 350 na hodinu s daní takže levně,ale to je problém s databázemi,hacknutými CMS,programování php,kodovani HTML,upravy CSS,programovani pluginu,SEO atd atd...Ostatní
    -jestli chcete CDN + anonymizaci komplet jednoráz za 999Kč (majitel domeny,IP,MXzáznamy)

Víte ono vypadá to hezky za 55Kč na měsíc ale nikde Vám neřeknou že to je cena při..platbě 3 roky dopředu ..a teď to začne,k tomu to a ono.Beztoho je to tak a onak,pak se Vám přihlási 5 lidí pojede 10 php scriptu a CPU serveru over atd atd.. ono není hosting jako hosting nalákají Vás na 25 Kč za měsíc ale pak Vám naperou 1000 bez daně práce programátora na dálku ...atd.

Nic neznamená že máte web,musíte mít návštěvnost,musí o webu lidi vědět..atd.Musí mít obsah a v dnešní době i socky(můj výraz pro soc.sítě typu Facebook)..

Základní verzi jsem schpen jen za čas udělat tj název stránky váš+vzhled webu+sekce zpoplatněné/zaheslování toho budete psát a chtít si za to platit mou tam být i soukromé webináře atd..s tím že je přehraje jen ten kdo má zaplacené členství.Můžete mít i více typů členů/členství a typů zabezpečení obsahu pro ty dané členy..

Podívejte 1.věc je web,2.lidi aby přišli na web a zaplatili,3.s tím souvisí SEO,marketing SOCKY a až Vám to vše vydělá v čistém více jak 15 000 za rok tak pak řešte živn.úřad a daňové náležitosti.Přeci nežačnete podnikat jako osvč aby jste za 5 měsíců zkončil s tím že ..aha ono je konkurence a Pepík odvedle to dělá 20 let...a 99% bere on 1% mě neuživí ani na nákladech..

Můžete mít prostě vše za 35Kč pokud víte kde koupit MOJEDOMENA.CZ a kde mít hosting tak aby Vám to nezkolabovalo na CPU,PHP scriptech,max připojení  atd atd...každý kdo to čte dodá dalších xx věcí.

Nebo si připravte nejlépe desítku a oslovte firmu.Pak další na seo nebo soc.sítě a počítejte s tím že o nějakém placeném publikování na soc.sítích zadarmo ..vůbec.:-) Ty musíte sám nebo nechat někoho aby vám naprogramoval appku nebo si koupíte zahraniční službu pro automatizaci..moc lidí to nedělá spíše najdete lidi typu: Budu Vám za 500 měsíčně publikovat a psát člaánky na Facebook a pak na Twitter něco tvítnu,a Google +....a třeba na web něco..atd..copywriting je sama pro sebe epizoda a byznys.

Omlouvám se za překlepy,nekontroluji pospíchám jen jsem chtěl trochu pomoct a možná jak budu mít volno udělal bych Vám základ za dvojku
    Dělám to jako koníček a miluji to dělám nejraději pro sebe.Jistě teď budou desítky lidí psát jen ty zápory toho co jsem napsal místo aby mě opravili nebo přiblížili všem další cesty jasně že se to dá napsat jednou webovou stránkou a dát jen odkaz na web firmy.
    Ono na jednu stranu vám to udělají otázkou je psaní článků a obsahů.Nemusíte znát angličtinu nebo být programátor či kodér HTMLka.
    Chtěl jsem Vám jen trochu pomoct.Však ostatní dodají další věci.Je jasné že jsem těm firmám co chtějí od Vás urvat 15k na jednom webu na obtíž...ale jak sem vám psal mohu začít až po 17.5-20.5 do té doby mám plno pak 24.5 do 28.5 mám volno.
    Více na meilu.Do 1.6 by Vám to frčelo na 100% vyšlo by Vás to na 1999kč s SSLkem na 15 let autoobnova platil by jste jen jednou za rok domenu hosting u mě zadarmo v ceně pokud by byl web náročný na aplikace třeba v budoucnosti.To je uplně nejlevnější verze co dokáži nabídnout.
    Rozhodně ale doporučuji ve volném čase pak procházet fóra daného redakčního systému aby jste si co nejvíce dokázal sám(v ramci času) udělat.Popřípadě aby jste rozuměl tomu co děláte nebo kdo a co dělá.
    Zdraví Anarchista

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).