Hlavní navigace

Názor k dotazu Číslování vydaných faktur v PÚ od Zuzik - Re: Číslování vydaných faktur v PÚ Čtu tady celou...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 12. 2006 18:57

    Zuzik (neregistrovaný)

    Re: Číslování vydaných faktur v PÚ
    Čtu tady celou tu řadu příspěvků a mohu říct jen jedno. Udělejte si vnitřní směrnici o číslování ( o oběhu účt.dokladů) úč.dokladů, kde si stanovte jakým způsobem budete faktury číslovat. Podle mně je úplně jedno - a viděla jsem hodně různě číslovaných faktur vydaných - jaký systém zvolíte. Nejdůležitější je,abyste si stanovil systém, který Vám vyhovuje a ten dodržoval. Pokud by po nás někdo chtěl striktní číslování dokladů, tak nám v zákoně stanoví přesně, jak je máme číslovat. Můžete mít ( ale nemusíte) i zvlášt číselné řady na fa do zahraničí, podle různých provozoven apod. Chápu Váš problém v tomto : ještě nemám uzavřen minulý měsíc, protože pro fakturaci jsem nedostal potřebné podklady, ale už potřebuji fakturovat měsíc další a nechci mít ( je to pro mně nepřehledné i s ohledem na DPH a zaúčtování) příslušné měsíce naňahňané dohromady napřeskáčku. Věřím, že si s tím poradíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).