Hlavní navigace

Názor k dotazu Vyúčtování daní od M.M. - Dobrý den, původní zaměstnavatel v roce 2017, za...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 11. 2017 9:42

  M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

  Dobrý den,

  původní zaměstnavatel v roce 2017, za předpokladu že si požádají o roční zúčtování. Z vašeho dotazu mi není jasný pojem " převádíme " zaměstnance, mám za to,  že u aktuálního zaměstnavatele ( např. spol. A ) budou k 31.12. 17 - ukončeny PP případné DPP ( dohodou ) a ihned uzavřeny nové k 1.1. 18 u nové ( spol. B ). Tz. spol A provede zúčtování roku 2017. Společnost B je do 1.1.2018 bez zaměstnanců, tedy nemá logicky co a koho vyúčtovávat.   

  Pravděpodobně jinou situací by bylo pokud by původní zaměstnavatel ( spol. A ) byl tzv. zrušen bez likvidace ( vyjma případů vyhlášení úpadku, dosažení účelu či doby trvání spol. , nebo zrušení z veřejné moci ) , zde tedy  připadá v úvahu fúze nebo rozdělení.
  V tomto případě by pravděpodobně vyúčtoval zaměstnance ( pokud požádají )  právní nástupce ( po fúzi či rozdělení spol. A ), myslím si, že zde jsou taktéž zachovány stávající PP ( spol A ) ,  byť dojde fúzí či rozdělením k faktickému zániku spol. A , bez likvidace ( v podstatě je asimilace do spol.  B, či rozdělení na spol.  D a E )

  Ale to bych si musel individuálně nastudovat, z hlavy si nejsem jist, jaké jsou pracovně právní dopady těchto popsaných případů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).