Hlavní navigace

Názor k dotazu Práce z domu od petr.cizek2 - Dobrý den,vámi poptávané činnosti je možné provádět jak...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2018 9:50

  petr.cizek2 (neregistrovaný) 62.201.30.---

  Dobrý den,

  vámi poptávané činnosti je možné provádět jak v rámci zaměstnaneckého poměru, tak jako vlastní podnikání, případně jako kombinace obojího.

  Pro případ zaměstnání doporučuji kontaktovat např. různé agentury zabývající se sociálními službami, péčí o děti, sociálním podnikáním apod. Můžete začít např. formou brigády, které lze dohledat na různých pracovních portálech, např. zde.

  V případě, že byste uvedené činnosti realizovala formou podnikání, je nutné pro tento účel si vyřídit živnostenské oprávnění v příslušných oborech. Živnostenské oprávnění Vám zřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde. S ohledem na různorodost vámi nabízených služeb bude zapotřebí získat živnostenské oprávnění ve více oborech, nicméně naprostá většina těchto činností spadá do tzv. živností volných, pro jejíž vyřízení není nutné doložení žádné specifické kvalifikace a úřad Vám takové živnostenské oprávnění vystaví bez nutnosti doložení dosaženého vzdělání, předchozí praxe apod.

  Podnkatelský záměr můžete realizovat i formou kombinace obou dvou forem, např. zaměstnáním a k tomu provozovaným přivýdělkem na živnostenský list.

  S pozdravem

  Petr Čížek
  www.ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).