Hlavní navigace

Názor k dotazu Roční zůčtování daně od ir - Re: roční zůčtování daně >>>>>>>>Dobrý den>>>>>>>>>>>>>>>>mohu provést roční zůčtování...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2007 23:53

    ir (neregistrovaný)

    Re: roční zůčtování daně
    >>>>>>>>Dobrý den
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>mohu provést roční zůčtování daně za rok 2006 u
    >>>>>>>>zaměstnance, který má doplacenu mzdu, za rok 2005,
    >>>>>>>>která
    >>>>>>>>byla sice v roce 2005 zúčtována, ale nebyla vyplacena
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>Děkuji
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>Milan Vilímek
    >>>>>>>
    >>>>>>>>>>>>Přesně tento problém jsem nyní řešila. Mzda za leden - prosinec 2005 byla vyúčotávna, ale prosincová mzda (r. 2005)nebyla vyplacena do 31.1.2006. Tzn., že za r. 2005 se provedlo RZD za 11 měsíců (leden - listopad) a zaměstnanci měli větší vratku daně (protože měli zúčtovaných 11 měsíců, ale odpočty za 12 měsíců). Nyní za r. 2006 je vyúčtována mzda za r. 2006 a pokud byla vyplacena za období prosinec 2005 - prosinec 2006 do 31.1.2007, potom se musí také provést RZD vlastně za 13 měsíců. Pokud vznikne zaměstnancům nedoplatek na dani, nic nemohou platit - oni za to nemohou,že jim zaměstnavatel nevyplatil prosincovou mzdu za r. 2005 v termínu.Vyplácí se jen přeplatek na dani, nedoplatek se nevybírá. Protože pokyn D 300 není jednoznačný, podala jsem na FÚ dotaz, kde mi přišla odpověď (řešili snad i někde "výš"), že zaměstnancům se provést v tomto případě RZD může (pokud z nějakého jiného důvodu nemusejí provádět RZD sami) .Vám také doporučuji si "posvětit" na Vašem FÚ - dopisem se budu bránit při případné kontrole z FÚ. Ještě poznámka: může se stát, že mzda za prosinec 2006 také nebyla vyplacena do 31.1.2007, potom se udělá RZD z příjmů za prosinec 2005 - listopad 2006. Proto jsou nyní tak složitá Potvrzení o zdanitelných příjmech - mnoha zaměstnancům nepochopitelná, protože se tam vypisují celkově zúčtované mzdy v roce, ale vyplacené se mohou lišit. V dalším řádku se vypisují mzdy doplacené z předchozích období. Doufám, že jsem to popsala trochu srozumitelně, sama jsem v tom měla "guláš".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).