Hlavní navigace

Názor k dotazu FAV r.2007 za služby r.06 od xxl - Re: FAV r.2007 za služby r.06 >>>>>>Prosím o radu,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2007 22:00

    xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

    Re: FAV r.2007 za služby r.06
    >>>>>>Prosím o radu, vystavili jsme fakturu za pronájem v
    >>>>>>měsíci 12/2006. Vystavená je 5.1.07, DPH 31.12.06.
    >>>>>>Budem účtovat k 5.1.07 - 311/602, 311/343 ? Nejsem si
    >>>>>>jistý, je to vlastně příjem za 12/2006.
    >>>>>> Jaký je váš názor? Děkuji předem.
    >>>>>je to zdanitelný příjem roku 2006, DPH musíte také
    >>>>>odvést v posledním zdaňovacím období 2006. Já bych
    >>>>>FAV
    >>>>>zařadila do roku 2006, je to nejjednodužší řešení.
    >>>>
    >>>>Děkuji za odpověď. Mě také napadlo, že by bylo
    >>>>jednoduché to zaúčtovat v roce 2006, ale když je na
    >>>>FAV
    >>>>datum vystavení 2.1.07, tak nemůžu zapsat doklad do
    >>>>programu s datem 31.12.06.
    >>>>DPH máme již odvedené v 12/2006.
    >>>Všechny fa , které dostanu do 25.1.2007 a týkají se
    >>>roku minulého, bez ohledu, kdy byly vystaveny, vždy
    >>>účtuji do roku 2006. Vy bohužel už musíte udělat
    >>>dodatečné DPH.

    Nejsem si úplně jist, zda rozumím dobře odst. 1) § 26 ZDPH, který říká: . . . . . .vystavit daňový doklad, a to nejpozději do 15 dnů ode dne uskutečnění zdanitelného plnění . . . . .
    Z toho bych dovozoval, že pokud je DUZP 31.12., pak dodavatel může vystavovat DD do 15.ledna 2007 (zvláště u služeb, kde zdanit. plnění je uskutečněno nejpozději do konce roku) a proto v účetnictví 2006 mohou být doklady s datem zápisu 2007.
    Tím ovšem nechci vyvracet datum 25.1., protože proč si komplikovat život dohadnými položkami. Dělám to stejně.

    . . . . . . .
    >>Musíte podat dodatečné přiznání k DPH za 12/06, ale
    >>jinak můžete fa podle data vystavení účtovat v tomto
    >>roce, ale k 31.12.2006 musíte vystavit interní doklad
    >>na
    >>příjmy příštích období 385/602 a fakturu v roce 2007
    >>jako 311/385
    >
    >Souhlasím s Tany, postupovala bych stejně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).