Hlavní navigace

Názor k dotazu Potvrzení o zdanitelných příjmech od Anna - Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech ***Ne, Jirko - žádný...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2007 8:13

    Anna (neregistrovaný)

    Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
    ***
    Ne, Jirko - žádný zaměstnavatel nemůže vystavovat potvrzení o příjmech, které vyplatil a zdanil někdo jiný. Samozřejmě, že k daňovému přiznání přiložíte potvrzení od všech zaměstnavatelů, které jste v průběhu roku měl. Nebo (nemáte-li povinnost podat daňové přiznání) je předložíte svému poslednímu zaměstnavateli v roce k ročnímu zúčtování, chcete-li, aby vám je udělal.
    Mně jako zaměstnavateli ani nic není do toho, kdy, kolik a kde si moji zaměstnanci vydělali!
    A nedá mi to, abych si nepřihřála svoji polívčičku - jdou mi na nervy firmy, které své zaměstnance nutí, aby jim při nástupu do pracovního poměru přinesli potvrzení o zdanitelných příjmech od minulého zaměstnavatele, přestože vůbec nevědí, jestli u nich budou do konce roku, a jestli budou chtít roční zúčtování. A lidi jim to ochotně nosí... a já - neb je to moje povinnost, na žádost každému musím potvrzení vystavit. A pak ještě několikrát - když změní zaměstnání, a na závěr v lednu následujícího roku - když je opravdu potřebují...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).