Hlavní navigace

Názor k dotazu Odměny jednatele daňově uznatelné??? od xxl - Re: odměny jednatele daňově uznatelné??? Prosím uveďte §.Pokud jde...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2007 21:56

    xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

    Re: odměny jednatele daňově uznatelné???
    Prosím uveďte §.
    Pokud jde o jednatele, jsem přesvědčen, že odměna jednatele je daňová - je přece na základě mandátní smlouvy, a to není vztah pracovněprávní, i když se o odměně účtuje podle § 6, t.j. daň, SZ a VZP. Pokud jde o pojištění jednatele, jde zřejmě o pojištění sjednáváné s komerční pojišťovnou pro případ škody jednatelem zaviněné a jemu předepsané k úhradě (podobné mají daňoví poradci a auditoři). A to už si musí platit sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).