Hlavní navigace

Názor k dotazu Odměny jednatele daňově uznatelné??? od Pavel - Re: odměny jednatele daňově uznatelné??? Pokud je to jediná...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2007 22:04

    Pavel (neregistrovaný) 62.24.76.---

    Re: odměny jednatele daňově uznatelné???
    Pokud je to jediná informace o daňové neuznatelnosti odměn jednatelů, tak jste mne uklidnila, jelene. :-))

    První část 25/1/d ZDP říká, že daňové nejsou "odměny členů statutárních orgánů a dalších orgánů právnických osob," .

    To, že do výrazu v závorkách nepatří jednatelé je zřejmé z dalšího pokračování věty, které zní:
    "pojistné hrazené za člena statutárního orgánu a dalšího orgánu právnické osoby A ZA JEDNATELE"

    Tomu rozumím tak, že odměny jednatele jsou daňové.

    Co se týče pojistného, tak to je nedaňové, ale je myšleno pojistné z titulu odpovědnosti a nikoliv soc+zdr.

    I nadále se domnívám, že odměny, soc+zdr jednatele je výdaj podle § 24.

    Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).