Hlavní navigace

Názor k dotazu Odměny jednatele daňově uznatelné??? od xxl - Re: odměny jednatele daňově uznatelné??? Musím mazat>>>jsem z toho...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2007 22:26

    xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

    Re: odměny jednatele daňově uznatelné???
    Musím mazat
    >>>jsem z toho fakt jelen :-(
    >>
    >>Pokud je to jediná informace o daňové neuznatelnosti
    >>odměn jednatelů, tak jste mne uklidnila, jelene. :-))
    >>
    >>První část 25/1/d ZDP říká, že daňové nejsou "odměny
    >>členů statutárních orgánů a dalších orgánů
    >>právnických
    >>osob," .
    >>
    >>To, že do výrazu v závorkách nepatří jednatelé je
    >>zřejmé z dalšího pokračování věty, které zní:
    >>"pojistné hrazené za člena statutárního orgánu a
    >>dalšího orgánu právnické osoby A ZA JEDNATELE"
    >>
    >>Tomu rozumím tak, že odměny jednatele jsou daňové.
    >>
    >>Co se týče pojistného, tak to je nedaňové, ale je
    >>myšleno pojistné z titulu odpovědnosti a nikoliv
    >>soc+zdr.
    >>
    >>I nadále se domnívám, že odměny, soc+zdr jednatele je
    >>výdaj podle § 24.
    >>
    >>Hezký večer!
    >>
    >>
    >uffff...to jste mě uklidnili, já to totiž vždy do
    >daňových dávala a teď jsem najednou nevěděla, jestli je to
    >ok...z toho slovíčkaření v zákonech nejspíš totálně
    >blbnu :-)))

    To asi ne. Je prý nutno rozšiřovat znalost jazyků i o daňštinu. Je to odnož českého jazyka charakteristická tím, že je psána česky a není to čeština.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).