Hlavní navigace

Názor k dotazu Student-dohoda o prov.práce-konec roku od Jiřka - Re: Student-dohoda o prov.práce-konec ro Srážková daň je konečná...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2007 12:49

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: Student-dohoda o prov.práce-konec ro
  Srážková daň je konečná a dopotvrzení o příjmech nepatří, proto máte prázdnou sestavu. On mohl do 15.2. podepsat prohlášení zpětně (jestli mu chcete vyjít vstříc, tak tento podpis antidatujte, protože dnes už je 17.2.) - předpokládám, že v těch měsících neměl podepsané jinde. Pak musíte ty srážkové daně zpětně přepočítat na zálohové, uplatnit slevu (i na studenta - předloží potvrzení o studiu z té doby), takže výsledná daň bude 0. Sražené 15% daně mu vrátíte zpět. Pokud už v roce neměl jiné příjmy, tak už zúčtování dělat nebudete, už by nebylo co vracet. Pokud měl jiné příjmy, tak ještě musí dat dohromady potvrzení od všech ostatních zaměstnavatelů (i od Vás)a o zúčtování požádá toho, kterého měl jako posledního v roce a u něhož měl podepsané prohlášení.
  Příště si ušetřete práci a nechejte ty studenty podepsat prohlášení hned i s předložením potvrzení o studiu.
  Pokud ale v těch měsících měl ještě jiného zaměstnavatele, u kterého měl podepsané, u Vás už zpětně podepsat nemůže a srážkové daně zůstanou srážkovými.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).