Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o provedení práce od věra - Re: DPP- paní Jiřko,jaký je váš názor >>>>>>>>>>>Dobré poledne,>>>>>>>>>>>mám...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2007 8:28

    věra (neregistrovaný) 88.208.88.---

    Re: DPP- paní Jiřko,jaký je váš názor
    >>>>>>>>>>>Dobré poledne,
    >>>>>>>>>>>mám vyplatit dohodu o provedení práce. Dohoda je na
    >>>>>>>>>>>48
    >>>>>>>>>>>000 a je uzavřena na 12 měsíců. Poradíte jak danit,
    >>>>>>>>>>>zdali mám danit podle tabulek zálohovou daní nebo mám
    >>>>>>>>>>>částku 48 000 vydělit 12, tj. 4000 na měsíc a danit
    >>>>>>>>>>>daní
    >>>>>>>>>>>srážkovou. Odměna se vyplácí najednou.
    >>>>>>>>>>
    >>>>>>>>>>Pokud se odměna vyplácí najednou, je třeba ji
    >>>>>>>>>>najdednou zdanit. Při této výši odměny to bude podle
    >>>>>>>>>>tabulek
    >>>>>>>>>>(režim nejméně 20% už jste překročili).
    >>>>>>>>>
    >>>>>>>>>a kdybychom vyplatili dohodu např. každý měsíc
    >>>>>>>>>4000,tak by se danila 15%?-to by bylo asi pak pro
    >>>>>>>>>zaměstnance
    >>>>>>>>>výhodnější
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>>>>>>***
    >>>>>>>Přečtěte §38h (7) ZDP - je-li to pro poplatníka
    >>>>>>>výhodnější, vypočtete zálohu na daň (nikoli
    >>>>>>>srážkovou)
    >>>>>>>tak,
    >>>>>>>jako by byla vyplácena v jednotlivých měsících.
    >>>>>***
    >>>>>V tom odstavci je odkaz na §§§, v kterých je
    >>>>>stanoveno, že nelze při podepsaném prohlášení (tedy
    >>>>>neuplatněné
    >>>>>slevy) a zároven nemožnost srážkové daně. Z toho mi
    >>>>>vychází, že daň jedině zálohová a nejméně 20%.
    >>>>>A při propočtu to rozdělení do jednotl.měsíců
    >>>>>skutečně
    >>>>>vychází pro poplatníka výhodněji.
    >>>>
    >>>>takže myslíte,že mám 4000 danit zálohovou daní,tj.
    >>>>800*12=9600?
    >>>***
    >>>Jednoznačně vychází pro poplatníka o více než
    >>>2000,-Kč
    >>>výhodněji.
    >>>Ale jak jsem psala výše, za předpokladu, že
    >>>nepodepsal
    >>>prohlášení.
    >>>Nicméně zkuste počkat, jestli se ještě někdo připojí
    >>>a
    >>>moje názory potvrdí nebo vyvrátí.
    >***
    >V tom § je odkaz na §6 odst.4 - nelze tedy použít
    >srážkovou daň. Ale když po tom rozpočítání klesne příjem
    >pod 5000 a smí se použít 20% danění, anebo se v tom
    >případě rozložení do měsíčního danění nedá použít, to
    >fakt z toho neumím vyčíst. Chtělo by to nějakou hlavu
    >otevřenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).