Hlavní navigace

Názor k dotazu Zaměstnání 4,5h.-jaká mzda a zdrav.poj. od Jiřka - Re: zaměstnání 4,5h.-jaká mzda a zdrav.p Existují stupně zaručené...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 2. 2007 21:37

    Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

    Re: zaměstnání 4,5h.-jaká mzda a zdrav.p
    Existují stupně zaručené mzdy, které se odvíjí podle toho, jak náročnou práci ten zaměstnanec vykonává. Nejnižší stupeň je pro jednoduché práce a je pro něho určena hodinová mzda 48,10 Kč nebo měsíční 8000 Kč. Další stupně jsou ohodnoceny více. Zaměstnavatel tedy nejprve musí posoudit, jaké práce budete vykonávat a podle toho zařadit k určitému stupni a podle toho Vá ohodnotit. Ale dejme tomu, že budete spadat do toho nejnižšího stupně, takže musíte dostat nejméně 48,10 Kč na odpracovanou hodinu nebo 8000 při odpracování celého měsíce při plném úvazku. Při nižším úvazku se měsíční mzda také poměrně krátí.
    Pokud nebudete dosahovat měsíční aspoň 8000 hrubého, což znamená, že byste neměla odvedeno ani minimální zdravotní pojištění, pak se musíte na své zdravotní pojišťovně jít zaregistrovat jako žena pečující o 1 dítě do 7 nebo o 2 děti do 15 let. Na základě toho Vám nebude muset zaměstnavatel srážet zdrav. pojištění do minima a bude ho srážet pouze ze skutečně dosažené mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).