Hlavní navigace

Názor k dotazu Mzdové účetní - prosím o kontrolu od Jitka D - Re: Pro Soňu Jiřko jsem též ortodoxním zastánce názoru...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 2. 2007 12:50

Jitka D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Re: Pro Soňu
    Jiřko jsem též ortodoxním zastánce názoru ponechat měsíční mzdu včetně svátku. Jenže….
    Záleží na tom ke komu Soňa půjde na školení. Byla jsem na výkladu JUDr.Boř.Šubrta, ten je zastáncem poskytování náhrad u měsíčních mezd bez diskuse.
    Výběr z několika odůvodnění od Šubrta:
    1/ nový ZP upřesňuje, že za odpracovanou dobu se považuje doba, za kterou přísluší mzda nebo plat
    2/ zaměstnancům odměňovaným mzdou nemůže být za svátek, který připadl na jejich pracovní den a v důsledku toho nepracují, poskytována mzda (podle §115, odst.3, jim přísluší náhrada mzdy. 3/ nesprávnost postupu, kdy je zaměstnancům s měsíční mzdou tato ponechávána i na dobu svátků, je deklarována i v §192, odst.1nZP (přesto, že účinnost byly o rok odložena), neboť náhrada mzdy při pracovní neschopnosti by příslušela za pracovní dny a za svátek, za které by jinak příslušela náhrada mzdy.

Podotýkám znovu, že já s tímto tedy nesouhlasím, ale přeci nejsem chytřejší než zmíněný JUDr. :) Mzdy za leden jsem dělala stejně měsíčním včetně svátku, bez náhrad, protože si fakt a stále myslím, že nic opravdu neuchází. U těch zaměstnanců, kteří mají rozdělenu mzdu na měsíční a úkolovou, příp. pohyblivou to s náhradou za svátek dělám již dva roky. Tzn snížení na 22 dní (místo 23) + 1 den náhrada .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).