Hlavní navigace

Názor k dotazu Rychlé rozvázání pracovního poměru 2 od Jiřka - Re: rychlé rozvázání pracovního poměru 2 Pokud to myslíte...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 2. 2007 22:23

    Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

    Re: rychlé rozvázání pracovního poměru 2
    Pokud to myslíte tak, že teď dáte výpověď, výpovědní doba začne běžet od 1.3., vy ji celou promarodíte a 30.4. Vám skončí pracovní poměr, zároveň Vás lékař uschopní a Vy od 1. (spíše ale od 2.) května nastoupíte do nové, pak ano, to lze, pokud lékař obhájí tak dlouhou neschopnost nebo naopak pokud bude ochoten Vás uschopnit, i když Váš zdravotní stav tomu nebude ještě odpovídat. Výpověď musíte prokazatelně předat ještě teď v únoru. Buď ji pošlete doporučeně, ale zaměstnavatel ji skutečně musí dostat nejpozději 28.2. Nebo mu předejte osobně - proti podpisu nebo ji předejte na místo, které je oprávněno tyto písemnosti přijímat - podatelna, sekretářka, osobní oddělení apod.
    Zaměstnavatel ji převzít musí. pokud by ji převzít nechtěl, stačil by i svědek - ale Vy pak toho náhodného svědka " souseda z restaurace" budete hledat, aby Vám to v případě sporu u soudu dosvědčil? To už by snad byl lepší nějaký Váš známý, ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).