Hlavní navigace

Názor k dotazu Závazky-výdaje paušálem? od Zdena - Re: Závazky-výdaje paušálem? Podle § 41 zákona o správě...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2007 11:43

    Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

    Re: Závazky-výdaje paušálem?
    Podle § 41 zákona o správě daní a poplatků: nemusíte podávat dodatečné na nižší daňovou povinnost (nebo vyšší ztrátu), pokud není zvláštním předpisem stanoveno jinak. Zvláštní předpis (ZDP) ale v § 23/8 stanoví, že při změně způsobu uplatňování výdajů máte upravit základ daně.
    Takže teoreticky byste asi DP podat měla. Prakticky asi ne, šidíte sama sebe, tak proč by Vám v tom měl někdo bránit:-)
    Ale počkejte si ještě na další názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).