Hlavní navigace

Názor k dotazu Silniční daň? od Iveta - Re: Silniční daň? Zpětně, pokud máte v daňové evidenci...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 3. 2007 12:07

    Iveta (neregistrovaný)

    Re: Silniční daň?
    Zpětně, pokud máte v daňové evidenci zahrnutý cesťák, tak je povinnost zaplatit silniční daň nebo přeúčtovat nedaňově (jako osobní spotřebu např. - záleží na programui) a povinnost tedy zaniká. Dle knihy jízd by mělo být patrné, ve kterých měsících se uskutečnila jízda a za ten měsíc celý je povinnost zaplatit daň (pokud jsem si za ten den vypočítal cesťák). Pozor ale, platí se dle zákona záloha za čtvrtletí (jen 1/3 za uplatněný měsíc) a z nezaplacené zálohy si finanční úřad účtuje penále dle vyúčtování za rok. Chtělo by to zaprvé spočítat, jestli se to vůbec vyplatí uplatnit nějaké minimální cestovné (k tomu si přičtu tu silniční daň a z celé částky 12% zjistím úsporu na dani z příjmů fyz. osob za rok) a porovnám s výší silniční daně a musím počítat ještě s panalizací. Musí se posuzovat různé věci - objem válců, výše silniční daně atd. Já jsem si propočítala u jednoho klienta, že se mu vyplatilo už platit silniční daň, když jezdil denně půlku měsíce s výdaji na auto asi 2000 Kč. (to bylo ale firemní auto - vy počítáte paušálem).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).