Hlavní navigace

Názor k dotazu DAŇ. ZVÝHODNĚNÍ NA DÍTĚ - NĚKOLIK OTÁZEK od R. - Re: DAŇ. ZVÝHODNĚNÍ NA DÍTĚ - NĚKOLIK OT >>>1)...

  • 9. 3. 2007 9:03

    R. (neregistrovaný) 88.100.226.---

    Re: DAŇ. ZVÝHODNĚNÍ NA DÍTĚ - NĚKOLIK OT
    >>>1) Žiji s přítelkyní, která má děti, ve společné
    >>>domácnosti. Mohu si uplatnit daň. zvýhodnění na dítě?
    >>***********
    >>Pokud jsou děti vlastní - ano, prokážete rodným
    >>listem
    >>dítěte
    >>(pokud ne, uplatňuje vlastní otec)
    >
    >OPRAVDU VLASTNÍ OTEC? NENÍ TAM PODMÍNKA, ŽE MUSÍ ŽÍT
    >VE SPOLEČNÉ DOMÁCNOSTI?
    Něco ze zákona
    Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojené, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z manželů a vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je

    a) nezletilým dítětem,
    b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá plný invalidní důchod a

    1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)
    2. nemůže se soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo
    3. z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je neschopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost.


    >>>
    >>>2) Je-li dítěti méně než 18 let a studuje na střední
    >>>škole, stačí zaměstnavateli rodný list k prokázání
    >>>daň.
    >>>zvýhodnění nebo musí mít potvrzení o studiu na
    >>>střední
    >>>škole?
    >>***********
    >>Potvrzení střední školy
    >>>
    >>>3) Musí mít zaměstnavatel potvrzení od účtárny
    >>>manžela, že není uplatňováno daň. zvýhodnění na
    >>>vyživované
    >>>děti? Stačí čestné prohlášení?
    >>***********
    >>Potvrzení druhého manžela ze zaměstnání
    >>>
    >>>Díky Jirka.
    >>prokazování se řídí §38l zákona o DzP 586/92 Sb.
    >>>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).