Hlavní navigace

Názor k dotazu Fyz.os.zaroven spolecnik,jednatel a fa od Pavel - Re: Fyz.os.zaroven spolecnik,jednatel a >>NSS v několika judikátech...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2007 22:12

    Pavel (neregistrovaný)

    Re: Fyz.os.zaroven spolecnik,jednatel a
    >>NSS v několika judikátech vyjádřil odlišný názor, než
    >>má Váš jednatel.
    >>
    >>Hezký den
    >
    >Promiňte mi, ale výše uvedená rada je hodna firmy
    >"Rady porady a.s.", Praha, Hybernská 123456 (proti
    >Lerninovýmu muzeu)

    Díky, od odborníka pochvala potěší! :-))

    >Teď doopravdy: Pokud vykonával funkci jednatele, musí mít uzavřenou mandátní smlouvu dle obchodního zákoníku se stanovenou odměnou (jinak by mu ji mohli doměřit - jde o obchodní smlouvu).

    Že jednatel musí mít uzavřenou MANDÁTNÍ smlouvu neříká obchodní zákoník ani Váš pravděpodobný zdroj Poradce 6/2006. Že musí mít stanovenou ODMĚNU neříká žádný mě dostupný předpis, judikát nebo písemné stanovisko MF ČR. Je to pouze soukromý názor JUDr. Salačové. Ale rád se poučím.

    >Tím, že vykonával práci pro společnost musí
    >mít k tomu ještě uzavřenou pracovní smlouvu se s.r.o. (zpravidla se tato funkce v příslušné kolonce nazývá ředitel).

    Neznám takový předpis, který by to ukládal, naopak v judikátech je pravý opak. Ale rád se poučím.

    > Je to výklad p.Ing. Sedlákové z MF k § 6 odst. 2 ZDP

    K této problematice jsem naživo slyšel pouze JUDr. Salačovou. Takový blábol jsem od ing. Sedlákové naživo neslyšel. O tom, že celý příspěvek k problematice jednatelů v Poradci 6/2006 pochází od člověka s pochybnou znalostí práva svědčí např. to, že autorka připouští souběh funkce jednatele a člena dozorčí rady v jedné osobě (str. 49 Poradce 6/2006). Autorka asi nikdy nečetla § 139/2 ObchZ, který tuto možnost výslovně zakazuje.

    Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).