Hlavní navigace

Názor k dotazu Autorský honorář - zaměstnanec od ZdenaR - Re: Autorský honorář - zaměstnanec >Dobrý den,obracím se na...

  • 13. 3. 2007 21:17

    ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

    Re: Autorský honorář - zaměstnanec
    >Dobrý den,obracím se na zkušenější - osoba, která je
    >zaměstnancem se na mě obrátila o zpracování
    >daň.přiznání - předložila potvrzení o příjmech ze zaměstnání,
    >licenční smlouvu a potvrzení o pojištění... mé dotazy
    >zní:
    >1.) vyplacený honorář uvádím do řádku 101 daň.přiznání
    >?

    Ano, je to příjem podle § 7

    >2.) do řádku 102 vypočítám 40% z řádku 101
    >daň.přiznání ?

    Ano.

    >3.) vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu ?

    Nóó, je to na Vás ... ale ZP by mělo být placeno i z autorských honorářů.

    >4.) pokud vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu uvádím
    >jen příjmy a výdaje, žádné platby pojistného (stejně
    >je z potvrzení ze zaměstnání nevím) a vyjde mi doplatek
    >na ZP ?
    Žádné platby pojistného, které by se vztahovaly k tomuto příjmu, nebyly provedeny. Vyjde doplatek.

    >5.) pokud je přehled na zdrav.pojišťovnu v pořádku,
    >platí po celý rok i zálohy na ZP nebo neplatí ?

    Pokud je zaměstnancem (ze zaměstnání musí být odvedeno ZP z min. vyměř. základu), tak nemusí platit zálohy na ZP.
    >Mockrát děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).