Hlavní navigace

Názor k dotazu SouhlasNájemceNeboByt.Družstva? živnost od Pavel - Re: SouhlasNájemceNeboByt.Družstva? živn >Dobrý den,>>chci začít podnikat jako živnostník...

  • 19. 3. 2007 14:39

    Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

    Re: SouhlasNájemceNeboByt.Družstva? živn
    >Dobrý den,
    >
    >chci začít podnikat jako živnostník v bytě svých
    >rodičů. Nebudu mít žádný obchod nebo nic podobného, pouze
    >povedu doma účetnictví. Bere se byt tedy jako
    >provozovna?

    ANO. Podle § 17/1 ŽZ se provozovnou rozumí prostor, v němž je živnost provozována.

    Potřebuji souhlas vlastníka? Pokud ano, jsou to
    >moji rodiče -členové družstva, nájemci bytu- nebo
    >potřebuji souhlas bytového družstva?

    ANO. Souhlas družstva, jednak podle § 17/2 ŽZ, jednak asi podle stanov družstva.


    >A ještě prosím o ujasnění, jak mám označit tedy
    >provozovnu? To si mám na dveře napsat IČO a v pokoji si
    >vyvěsit živnostenský list? :-)

    To řeší § 17/7 ŽZ.


    Pokud jste takto položil otázku, nelze podle zákona jinak odpovědět.

    Pokud poslechnete rady, aby jste uváděl nepravdivé údaje, je to na Vás. Samozřejmě můžete tvrdit, že zpracováváte účetnictví pouze u klientů (to lze u nich ověřit) nebo v autě na přenosném PC. Já bych se osobně při tomto tvrzení cítil blbě. :-))

    Navíc budete mít problém s uplatněním řady nákladů.

    Podle § 33/6 ZSDP musíte při registraci na FÚ sdělit "místo podnikání". Na nepravdivou informaci se podle mého názoru vztahuje sankce podle § 37 ZSDP.

    Šťastnou ruku při volbě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).