Hlavní navigace

Názor k dotazu SZM -> příliš vysoké zálohy, co s tím??? od JS - Re: SZM -> příliš vysoké zálohy, co s...

• 28. 3. 2007 12:07

JS (neregistrovaný) 89.102.248.---

Re: SZM -> příliš vysoké zálohy, co s tí
    Z vašich výpočtů moc moudrá nejsem, ale určitě to máte dobře:-)
    Mám stejný případ, on velmi vysoké výdělky ze zaměstnání, ona nějaký ten zisk z podnikání. Dostala jsem se u paní na velmi vysoké a dokonce čtvrtletní zálohy!!!!!!! Byla jsem z toho zoufalá a šla na radu na FÚ. Paní je velmi ochotná, ale tentokrát si rady nevěděla. Říkala, že budou mít nový upgrade až 2.4.2007. Že si mám zavolat na konci května, jak jí to počítač vygeneruje.
    Logicky je ale blbost, aby paní platila tak vysoké zálohy, když je za rok zase dostane zpět. V této diskuzi mě někdo odkazoval na §38a, odst. 5. Z toho moc moudrá nejsem, protože nevím, jestli je pro paní základ daně ten skutečný z podnikání, nebo se bere poměr základů podle paragrafů ze společného zdanění (z přílohy 5).

Nezoufejte, ono to nějak dopadne. Zkuste ještě dotaz u vašeho správce daně (jestli se s ním ovšem dá trochu mluvit). Já jsem to zjišťovala někdy na začátku března a datum nám přece jenom pokročil. Budu ráda za jakoukoliv zprávu!!!!!!!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).