Hlavní navigace

Názor k dotazu Super hrubá mzda-co je to,prosím ? od Pavel - Re: Oceňuju úroveň diskuze ;-) Pohádky pro děti jsou...

 • 11. 4. 2007 1:37

  Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

  Re: Oceňuju úroveň diskuze ;-)
  Pohádky pro děti jsou blíže k realitě, než pohádka výše uvedená.:-))

  Četl jsem návrh novel daňových zákonů, které 10.4. poslalo MF do připomínkového řízení. Některá zdůvodnění zrušení osvobození, rozšíření daňového základu, omezení paušálů, prodloužení doby odpisování, prodloužení doby leasingu, dodanění neuhrazených závazků, omezení možnosti opravných položek u pohledávek, nucené ukládání rezerv na opravy u bank etc. jsou podle mého názoru skutečně usměvná.

  Kouzelná jsou čísílka, podle kterých např. zrušení několika druhů osvobození (prodej podílu ve společnosti či družstvu, prodej CP) u FO bude mít nulový nebo jen nepatrný vliv. Asi proto se to dělá. :-))

  Říci pravdu je asi pro většinu českých politiků nepřekonatelný problém. Např. v MF DNES ze 7.4. na str. A12 tvrdí Topolánek: "Zůstane třeba společné zdanění manželů a to je pro takzvanou střední třídu velký bonus". Návrh novel společné zdanění manželů ruší.

  Vůbec se mi nejedná o institut společného zdanění, ale o to, že za 3 dny je to naopak. V takovém prostředí se pak dobře tvoří business plány (postaru plánuje).

  Hezký den a lepší úředníky dobře živené z našich daní!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).