Hlavní navigace

Názor k dotazu DE - pokladna v mínusu od xxl - Re: DE - pokladna v mínusu Napřed odpovím na...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 5. 2007 21:53

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Re: DE - pokladna v mínusu
    Napřed odpovím na otázku: nejméně z částky, o kterou je údaj o příjmech nižší, než údaj o vydáních.
    V předchozím v uvozovkách je část znění ZDP § 7b. Zpravidla začínám být hysterický a neslušný, když se točí někdo na slovíčkách.
    Vy tady tvrdíte, že při DE není povinnost vést pokladnu. Probůh ale
    je povinen vést evidenci, která obsahuje údaje o příjmech a výdajích. Víte vy, kdo se ptá? Já ne. Představte si, že je to třeba začínající účetní, který si z Vašich tvrzení dá dohromady, že nemusí vést pokladnu (aniž by mu došlo, že je povinen vést evidenci příjmů a výdajů ať už je v jakékoliv formě) a bude s tím hrdě mávat před jakoukoliv kontrolou. Ať už je za blba, to nebolí, ale průšvihy
    jsou pak nepříjemné. Vzpomeňte si na debatu o zahajovací rozvaze.
    To bylo řečí, že není předepsaná atd.atd. Ale tam také nešlo o název, na kterém se druhá strana točila. Tam šlo o to, obrazně řečeno, že existuje nějaká hromádka hnoje, kterou je nutno přeházet, ať už tomu říkám házení hnoje anebo odvoz mrvy. A tady to, s prominutám, vy děláte taky. Když nemusí vést pokladnu, tak mi sakra řekněte co teda má vést, aby bylo splněno ustanovení zákona o vedení příjmů a vydání. Pak se nedostanem do učené disputace, kolik andělů může tančit na špičce jehly. Nakecal jsem toho dost. Konec, zvonec, pik, pik nehrám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).